Skocz do zawartości

Bajkowy

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    55
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Dodatkowe informacje

  • Imię
    Krzysztof
  • Skąd
    3miasto

Osiągnięcia użytkownika Bajkowy

Entuzjasta

Entuzjasta (5/13)

  • Conversation Starter
  • Pierwszy post
  • Collaborator
  • Od tygodnia
  • Od miesiąca

Ostatnio zdobyte

0

Reputacja

  1. Niezależnie od układu mostka, rama jest dla mnie za długa, obecne jego odwrócenie co najwyżej delikatnie pochyliło moja sylwetkę, ale nie spowodowało jej wydłużenia.
  2. Mam 191 cm i Maestro 21 cali - rama w sam raz, ale dość długa. Co do wyciągnięcia sztycy i podniesienia siodełka zerknij na fotki mojego Maestro w mojej galerii fotek
  3. Bajkowy

    rower

    Ładnie zrobiony rowerek ostre czy singlespeed?
  4. Zgadza się, przednie alivio 3x8 z Maestro 2012/2013 sprawuje się bez zarzutu, nigdy nie mialem z nią problemu, nigdy też od nowosci jej nie regulowalem.
  5. Faktem jest, że Maestro ma długą ramę i rozciagniętą geometrię, nawet porównując do crossów innych producentów. Mam 191 cm wzrostu, rama 21, i też mam odczucie za dużej ramy i roweru, jestem na nim dość mocno połozony i rozciagnięty. Ale w moim przypadku jest też tak, że na co dzień jezdżę też dwoma innymi bajkami miejsko-szosowymi o krótkiej, zwartej geomerii, więc może to też być zwyczajnie kwestia przyzwyczajenia i upodobania do zwartych ram i bardzej pionowej, komfortowej pozycji na rowerze.
  6. Jak radzą koledzy, wymień jak naszybciej, bo może strzelić do końca w każdej chwili... Kup jakąkolwiek najtanszą 28 cali, na pewno będzie równie dobra a prawdopodobnie nawet lepsza od tej CST, ktora jest montowana fabrycznie w Maestro. Jak dla mnie gorszych, bo prawdopodobnie najtańszych, już pewnie nie dali rady znaleźć.
  7. Bajkowy

    Kildemoes Koliber Nexus 7

    Mój nieoczekiwany, do tego okazyjnie tani nabytek... Duński Kildemoes Koliber z przerzutką w piaście Shimano Nexus 7, z roku 1999. Chęć sprawdzenia jak jezdzi się rowerem z przerzutką planetarną :) Na miasto jak znalazł. Wrażenia z jazdy pozytywne :)
  8. Bajkowy

    KTM Single speed

    KTM z ok. 1985r. przerobiony na Single Speed.
  9. Krzesimir Rower wiadomo budżetowy, lecz rama wytrzymała i sztywna, osprzęt Alivio/Acera daje spokojnie rade na szosie, w mieście i lekkim terenie. W tej cenie naprawdę dobry stosunek cena/jakość. Jeśli już miałbym and nim pomarudzić, to jak dla mnie słabe strony to pedały opony i hamulce. Waga ok 14,5 kg. Model 2012, przejechane bez awarii 2 sezony i ok 3000 km.
  10. Jasne że się da należy odkręcić śrubę mocującą (imbus 6) pod jarzmem do takiego stopnia, aż siodełko bedzie na tyle luźne, aby ustawić/pochylić pod wybranym kątem
  11. Mam pytanie, ile waży osłona na korbę do Maestro? jest sens ja zdejmować? robiliście w swoich coś takiego?
  12. Bajkowy

    IMGP0589

    Fajna rama, ciekawy single wyszedł... jakie przełożenie?
  13. Bajkowy

    Srebrny KTM

    Mój drugi rower: miejski KTM z roku ok 1985, rama CroMo, na zdjęciach występuje jeszcze przerzutka tylna Sachs Elyse 6 biegów. Obecnie przerobiony Single Speed.
  14. Bajkowy

    DSC00451

    Od początku byłem uprzedzany przez forumowiczów, że to niewygodne i nieergonomiczne rozwiązanie. Początkowo robiłem krótkie trasy 5-10 km i było ok, lecz tydzień temu jeździłem ok 3 godzin ok. 60 km i bez bólu pleców i nadgarstków, więc po takim teście jak dla mnie układ jest bez zarzutu. Odwrócony mostek w stosunku do wcześniejszego ustawienia daje, jak dla mnie, większą kontrolę przedniego koła i wyczucie w prowadzeniu. Na razie przy takim rozwiązaniu zostanę. Wymiana mostka na inny odpada, gdyż nie chcę w rower niepotrzebne, jeśli nie jest to konieczne, inwestować. Jest to dla mnie po prostu tani i uniwersalny środek transportu do pracy i po mieście oraz ewentualnie na wakacyjne wyprawy. Koła są takie same , 28 cali, szerokość 32 mm
×
×
  • Dodaj nową pozycję...