Skocz do zawartości

brave

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    63
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Dodatkowe informacje

  • Imię
    Kamil
  • Skąd
    Bielsko-Biała

Ostatnie wizyty

509 wyświetleń profilu

Osiągnięcia użytkownika brave

Odkrywca

Odkrywca (3/13)

  • Pierwszy post
  • Collaborator
  • Conversation Starter
  • Od tygodnia
  • Od miesiąca

Ostatnio zdobyte

30

Reputacja

  1. Zależy pewnie ile tego ABSu jest w ABSie : D Jakiś inżynier mówił mi, że ABS jest bardzo trwały i odporny na warunki atmosferyczne, nie kruszy się, nie wiem jak UV, dlatego właśnie stosuje się go w błotnikach samochodowych i deskach rozdzielczych. Myślę że warto spróbować z ABSem, ale problem jest taki że nikt nie ma jego giętkich arkuszy ~1 mm.. Polipropylenu jest pełno.. ale przeźroczystego i kolorowego. Jak już znalazłem czarny, to był błyszczący i cienki.
  2. Z plastics.pl: "Witam, na stanie posiadamy jedynie: PŁ. ABS reg. 2,0 mm, czarny, molet 604, 1000x2000 mm, bez foli ( KCA10020097CZDA010EP) - 21,10 zł netto za m2" 2 mm to trochę za dużo, prawda? Około milimetra była by lepsza i tańsza, proszę sobie wyobrazić ile można z takiej płyty wyciąć błotniczków i za jaką cenę.
  3. No błotniczki bardzo ładne i eleganckie : )
  4. Mam dokładnie to samo, jak coś już robię, musi być to zrobione estetycznie i z odpowiednich do tego materiałów. To nie czasy podstawówki, kiedy kawałek plastiku od połamanego kubka od lodów wkładany w szprychy mnie uszczęśliwiał : D Wkurzyłem się, więc zrobię tak. Skontaktuję się z dostawcą tworzywa i każę to wysłać do firmy która ma laserowy ploter. I pocałujcie misia w d.. Mam nadzieję że się uda.
  5. Polska to piękny kraj - tworzywo możesz kupić tylko w gotowych formatach A4 w papierniczym w formie okładki.. ..albo od razu 500 kg materiału, jak chciałem zamówić błotniki w firmie która ma laserowy ploter : ) Ale nie poddaje się : D
  6. @rowertep Twój błotnik wygląda świetnie i tylko 3,50zł : ) Szablon z pierwszego postu jest faktycznie mały więc też go powiększyłem maksymalnie na A4 : ) Jeszcze raz link do lepszej wersji jakby ktoś był zainteresowany.
  7. Odradzam materiał HIPS. Bardzo mała odporność na warunki atmosferyczne. Będzie prawdopodobnie się wyginał na słońcu, kruszył i zmieniał barwę. To materiał modelarski. Można spróbować ale oczywiście będzie to jedno sezonowy błotnik jak ktoś dużo jeździ. Odpowiedni materiał to wcześniej wymieniony giętki polipropylen lub ABS o grubości mniejszej niż milimetr. Byłem tak poirytowany brakiem materiałów i wykonawców, że dałem ogłoszenie na olx, że szukam kogoś kto miałby oprócz materiałów, laserowy ploter. Ale bez skutku. Odezwał się pan który zalecił blachę 0.8 mm i zwątpiłem : D
  8. Dawno mnie tu nie było : ) Cieszę się że jest zainteresowanie tego typu błotnikami i wstawiacie inspirujące zdjęcia. Właśnie znalazłem coś ciekawego na kikstarterze [tutaj klik]. Mnie osobiście ten błotnik średnio przypadł do gustu, ale na pewno spełnia on swoje zadanie - chroni dupsko i plecy przed błotem : D.
  9. Znalezienie firmy która może wyciąć taki błotnik to nie problem, prawdziwym problemem okazało się jednak znalezienie firmy która potrafi określić z czego zrobione są takie błotniki i posiada odpowiedni materiał. Wciąż piszę do różnych firm, czekam na odpowiedzi, niektóre firmy nie sprzedają materiału na taki błotnik, firmy z wycinarkami laserowymi też nie mają własnego materiału : D Byłoby fajnie gdyby ktoś z forum wiedział gdzie można go dostać, zwłaszcza w mniejszych ilościach, prywatnie. Kilka osób wypełniło ankietę, dzięki za zainteresowanie : )! Jak widać zamówienie takiego błotnika to nie łatwe zadanie, trochę to wszystko trwa. Od czasu kiedy założyłem temat projekt błotnika trochę się zmienił, oto jak wygląda teraz; jest większy dłuższy i w miarę uniwersalny: Szablon znajduje się tutaj: https://plus.google.com/photos/108552255121612797669/albums/6015244894860026177
  10. Tutaj natomiast wycięty z kartki A4 pomysł na tylny błotnik, to oczywiście tylko połowa błotnika:
  11. @, super! Bardzo to inspirujące, dzięki - patrząc na bok roweru, wygląda to bardzo fajnie. Ja kończę bardzo podobny błotnik na tył i podzielę się później wynikiem pracy i oczywiście szablonikiem, mam bardzo ciekawy pomysł : )!
  12. @@premier2, jakiś konkretny model amortyzatora? Czy chodzi o modele gdzie łączenie obudowy amortyzatora jest po drugiej stronie, przed osią koła : )?
  13. @@dejtrejder, Ha, ciekawa informacja z tymi rzepami : ) Przyznam że stawiałbym bardziej na rzepy w tym projekcie niż opaski samozaciskowe, z takiego powodu że opaski są z twardego plastiku który ocierając się musi bardziej trzeć niż rzep (z tej miękkiej strony oczywiście). Inna kwestia to taka jak sposób montażu, zbyt luźny montaż może spowodować tarcie. Chyba dobrze rozumuję? Może dobrym rozwiązaniem będzie uniwersalna wersja na rzepy lub na opaski - nie ma problemu : ) @, bardzo to fajne i inspirujące! Projekt takiego błotnika nie zmieści się jednak na A4 : ) Ale mam coś mniej ciekawego, podpatrzonego w sieci ale równie funkcjonalnego i jutro lub pojutrze skończę projekt szabloniku na tylny błotnik : ) http://www.fourteenislands.com/images/ass-saver.jpg
  14. Kilka osób już napisało na forum, dzięki za zainteresowanie, ale najbardziej jestem zaskoczony ilością pobrań szablonu - aż 160 pobrań w dwa dni, czy to możliwe? Mam nadzieję że ten licznik nie oszukuje : ) Do końca tygodnia wybiorę kilka najciekawszych kształtów błotnika, będą to modyfikacje wersji A2 z rzepami. Mam zamiar zamówić sobie ich kilka, będą wycinane laserem. Opaski jakie zastosuję to jednak 9mm. Będę je testował w terenie i ewentualnie poprawiał niedociągnięcia. Podzielę się zdjęciami i opinią na ich temat. Wybiorę najlepszy, wtedy opublikuję ostateczną wersją szablonu. Do finalnej wersji jeszcze daleko, jednak już teraz potrzebuję kilku informacji od użytkowników forum. Jak wiadomo hurtem jest taniej, być może kilka osób z Was chciałoby taki błotnik, profesjonalnie wykonany laserowo, z odpowiedniego tworzywa (kilka firm stwierdziło że te błotniki są robione z ABSu, więc wierzę im na słowo : ) ) To nie jest nic komercyjnego, nie prowadzę działalności, nie jest to też nic zobowiązującego, zależy mi na jak największej ilości opinii. Mam też swoje życie i swoje sprawy więc niczego nie obiecuję, ale jeśli zainteresowanie będzie duże, to postaram się zamówić odpowiednią ilość takich błotników i odstąpić je za cenę jaką zakupiłem żeby było to jasne - nie mam zamiaru czerpać żadnych zysków z tego : ) Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do całego skromnego projektu i myślę że jest on do zrealizowania : ) Oto link do mini ankiety: http://moje-ankiety.pl/respond-64024/sec-w4cBdNol.html
  15. @@lyndowss, projekt ma sens, jest przede wszystkim dla chętnych i ciekawych przetestowania tego na żywo, i można wykonać sobie tego typu błotnik za 3zł, a nie kupować za 40zł : ) To musi mieć sens : D Absolutnie się zgadzam że opaski zaciskowe mogą wycierać lakier, dlatego zrobiłem wersję na opaski rzepowe, które nie powinny zdzierać lakieru. Co do wagi.. zapewniam że jest ona mniejsza niż nakrętka od bidonu (pomijając fakt że 90% rowerzystów i pewnie trochę mniej użytkowników forum nie zrobi im różnicy +20g, a nawet nie wiedzą ile ich rower może ważyć) Nie wymyśliłem przecież tego typu błotników, po coś one powstały. Sądzę że jest to kompromis pomiędzy stylem i długością błotnika, który nie ingeruje mocno w wygląd roweru, ale też ogranicza błotko które lubi chlapać w te miejsca. Niska waga raczej była efektem ubocznym : ) Ochrona, chociaż w małym stopniu, jakaś jest. Rower jest nieco czystszy, a przedni błotnik na amortyzatorze wygląda bardzo estetycznie. Taki mały błotnik jest z giętkiego arkusza plastiku, myślę że jest to na tyle sztywne że nie będzie to wpadać w drgania, świstać, śpiewać czy gdzieś tam skakać i się telepać, ale czas pokaże kiedy będę mógł to dopiero wypróbować. Pozwoliłem sobie wstawić kilka zdjęć, jak to wygląda w innych rowerach:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...