Skocz do zawartości

Kowal1986

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    607
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Kowal1986 w dniu 12 Grudnia 2014

Użytkownicy przyznają Kowal1986 punkty reputacji!

1 obserwujący

Dodatkowe informacje

  • Imię
    Tomek
  • Skąd
    Warszawa-Ursus

Ostatnie wizyty

2 667 wyświetleń profilu

Osiągnięcia użytkownika Kowal1986

Wschodząca gwiazda

Wschodząca gwiazda (8/13)

  • Dedicated Rzadka
  • Pierwszy post
  • Collaborator
  • Automat Rzadka
  • Conversation Starter

Ostatnio zdobyte

123

Reputacja

  1. Nic się nie stało.
  2. Ja mam doświadczenie tylko z dwoma renomanymi widelcami, które cały czas użytkuję: 26er: Fox Evolution 32 Float RL, 100mm, Lockout, Open Bath, z 2012 roku 29er: FOX, Float 32, 100mm, Step-Cast, FIT 4, FACTORY, Remote, z 2021 roku Różnica w nich jest kolosalna. Stary wybiera ziarna piasku i po prostu płynie po łatwych szutrowych i leśnych drogach. Za to nie czuć jakiegokolwiek "podparcia" przy mocniejszych uderzeniach jak drop lub duża dziura (nurkuje jak szalony i masz wrażenie jakbyś leciał na twarz). Ponadto kompletnie gubi się przy dużych prędkościach podczas zjazdu na rąbance po korzeniach, tak że modlisz się, aby utrzymać się na trasie. Nowy jest nieczuły na drobne przeszkody tak bardzo, że czasem sprawdzam, czy jest na pewno odblokowany (opony chyba lepiej amortyzują). Za to każdy drop genialnie tłumi oraz daje genialną kontrolę toru na ostrej rąbance po korzeniach i dziurach w dół. Na spokojne wycieczki po drogach pożarowych wolę staruszka. Gdy chce dać czadu po korzeniach to nowy jest o niebo lepszy.
  3. Amortyzator oddawaj na gwarancję, bo jest ewidentny wyciek oleju od góry tłumika przy blokadzie - zaraz będzie zapowietrzony układ i stracisz tłumienie, więc widelec przestanie poprawnie działać. Ten hamulec i ta szpara też wygląda bardzo źle. Zacisk powinien licować się z płaską powierzchnią ramy. Za jakisz czas skończy się tym, że wyrwie Ci gwint z ramy i będą Cię oskarżać, że to Twoja wina, gdyż nie dopilnowłeś poprawnego dokręcenia hamulca, więc reklamuj to jak najszybciej. Niestety musisz pożegnać się z rowerem na jakiś czas, aż naprawią obie usterki.
  4. Możliwe, że bębenek tylnej piasty chodzi ze zbytnim oporem.
  5. W moim starym góralu 26" mam RD-M780 z manetką XT i działa to super dokładnie i super lekko. Przyjemniej nawet niż nowszy odpowiednik XT 11-rzędowy.
  6. No brakuję uszczelnienia - po pierwszej jeździe będziesz miał zmielone łożysko... Zmień mechanika.
  7. Wszystko trzeba metodycznie rozebać i sprawdzić. Mi kiedyś cykało na połączeniu osi piasty, a haka przerzutki, bo pewnie jakieś ziarnko piachu tam utknęło... zanim to znalazłem to pół roweru rozebralem 🤣
  8. Odnośnie pkt nr 2 to źle przeprowadziłeś łańcuch - powinien biec on nad blaszką i wtedy nie będzie ocierał. Odnośnie pkt nr 1 i 2. Czy regulowałeś przerzutkę zgodnie z oryginalną instrukcją - zobacz stronę www Shimano i znajdź tam instrukcję do tego modelu.
  9. Twój Union daje taki sam pomiar jak blaszki, czyli błedny, bo sumuje też luz na rolkach. Jedyny poprawny pomiar to suwmiarka ( odległosć w nowym łańcuchu między 10 swożniami to 127mm, a 128,27mm to wyciągnięcie o +1,00%) , lub przyrząd, który nie rozpycha rolek w przeciwnym kierunku, czyli np ParkTool CC-4, Shimano TL-CN40, lub przyrząd Pana Bronisława:
  10. Najlepszy i najprosteszy przymiar to gwóźdź i zaznaczona na ścianie długość nowego 😀
  11. Ja niczego nie mierzę, tylko co około 700 km wieszam wszystkie 3 łańcuchy obok siebie na jednym gwoździu i wybieram ten najkrótszy i go zakładam. Rotuje 3 łańcuchy XT 11z i po zrobieniu 9500km napęd jeszcze działa dobrze - pewnie jeszcze z 1500km zrobię na nim. Kasetę z łańcuchami wymieniam na nowe dopiero jak zęby w najczęściej używanych koronkach zaczynają przypominać zapałki i boję się, że zaraz się połamią. Nic mi nigdy nie przeskakiwało. Przebiegi robione głównie w terenie po piachach Puszczy Kampinoskiej.
  12. Ręcznie na wiertarce nie zrobi tego równo i jeszcze zepsuje. Moim skromnym zdaniem najbezpieczniejsza tokarka by zdjąć naprawdę kilka setek mm.
  13. Pewnie plastik tłoka spuchł. Gdy będziesz go wymieniał, to zamiast gąbki użyj uszczelki, bo gąbka może powodować migracje oleju z dolnej lagi do komory powietrznej - tu opisane:
  14. Mi w piastach XT na QR9 Centerlock z 2012 roku po 2-3 tyś km przebiegu zaczeła notorycznie luzowałą się śruba trzymająca cały bębenek do piasty. Nawet kleje do gwintu nie pomogły - jednym słowem szmelc. Od ponad 40 tyś km jeżdzę tylko i wyłącznie na piastach DT350 i nic się nie dzieje. Nawet raz łozysk nie musiałem wymieniać, a jeżdzę też w zimę i czasem topię się w błocie.
  15. @przemeg ja mam napęd 2x11 (36-26 + 11-42) i głównie jeżdzę po Kampinosie "KPN" do którego mam ok. 13km dojazdu po asfalcie. Jeżdżę raczej mocno z zacięciem sportowym, ale nie scigam się z nikim i nie walczę o milisekundy, bo głównie samotnie przemierzam Puszczę, więc i po co miałbym to robić. Moim skromnym zdaniem, na taki tryb jazdy napęd 2x.. fajnie się sprawdza, bo: - młynek daje mi super lekkie przełożenia pod najbardziej strome i piaszczyste wydmy w KPN. Szczególnie ważne gdy jestem już zmęczony po długiej trasie lub jest zima i wydajność moja mocno spada. - na asfalcie i szutrówkach używam najczęściej koronki w kasecie 15 (czasem z wiatrem 13), więc jeszcze w miarę dużych, które nie znikają po kilku kilometrach. - nie mam jakiś ekstremalnym przekosów na skrajnych biegach, więc napęd pracuje zawsze cicho i kulturalnie, - przejechałem na tym napędzie prawie 8,5 tyś km i jeszcze wszystko ładnie wygląda, działa bardzo dobrze i pewnie jeszcze kilka tyś km spokojnie zrobi, Oczywiście, gdybym się ścigał w XC lub XCM to wolałbym napęd 1x12, z uwagi mniejszą wagę i brak konieczności przejmowaniem się zmianami biegów na korbie w czasie walki na trasie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...