Skocz do zawartości

Wafel69

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    138
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Wafel69

  1. Witam Szukam roweru dla żony (damka) do jazdy zarówno po mieście jak i dalszych wypraw rowerowych (50-60km). Rower ma być przede wszystkim lekki. Teraz żona ma typowe trekkinga który wraz z ciężkim amortyzatorem waży około 16kg. Nowy rower może być na sztywnym widelcu, mieć max 2 zębatki z przodu, hamulce dowolne. Ważne żeby był lekki
  2. Witam Szukam dobrej jakości koszulki rowerowej z krótkim rękawkiem, z zamkiem częściowym lub bez. Kieszonki też nie obowiązkowe. Koszulka ma być lekko luźna, nie enduro ale i nie szosa.... Do tej pory miałem koszulki ATTIQ w wersji Active 2.0 i były petarda. Koszulki mają być dobrej jakości. Ktoś coś poleci?
  3. No właśnie jak założę bieliznę termo Brubecka Merino to w tej MT500 daję radę do +5 stop. Z kolei jak założę zwykłą potówkę Brubeck Dry pod kurtkę Windchill to dopiero nadaje się od -5stop. Ale może rzeczywiście następna kurtka niepotrzebna
  4. Witam Czy mozna prosić o polecenie takiej kurtki jak w temacie. Mam bluzę Endury MT500 która świetnie sprawdza się do tak około +5stop. Z kolei mam też kurtkę Endury Windchill 2 która jest na temp poniżej -5stop. Szukam czegoś pośredniego Endury. Nie powinna być wodoodporna - tu mam kurtkę Singletrack. Dzieki!
  5. jestem bardzo zadowolony z Endury Singletrack
  6. Rozumiem że szukasz kurtki wodoodpornej??? Z endury polecam bluzę endura mt500 (bez kaptura). Z koszulką merino daje radę do około 8 stopni. Jest świetna bo ma membranę z przodu, a z tyłu nie. Świetnie oddycha. A na deszcz kurtka wodoodporna Endura Singletrack
  7. Trani 4.0 miałem XL. Dla mnie to był megahardcorowy hardshell. Nic wiatru nie przepuszczał, ale też jak dla mnie w środku była sauna. Pociłem się okrutnie. Kurtka typowo polarowa. Windchill 2 mam wrażenie że lepiej odprowadza wilgoć, choć wiadomo jest to też blocker dla wiatru. Tez kupiłem XL i jest lekko większy niż Trani 4.0 Mam 185cm, waże 87kg, dość dużo w klatce 106cm i pasie 100cm.
  8. kurtka całkowicie chroni od wiatru. Wiadomo coś za coś. Czym bardziej chroni od wiatru tym teoretycznie mniejsza odchylalność. Ale ta kurtka sprawuje sie całkiem niezle. 2godz. jazdy w niezłym tempie i plecy lekko wilgotne, na pewno nie jestem mokry... Szczeliny na zamek są ale nie uzywałem. Nie wiem czy jednak z otwartymi nie bedzie za zimno. Pamietjamy ze to kurtka zimowa Miałem Rogelli Trani 4.0 i ta jest zdecydowanie lepsza.
  9. Witam podzielę się w Wami moimi wieloletnimi doświadczeniami w odzieży rowerowej jesienno-zimowej. Jezdze rekreacyjnie ale te 3000km rocznie robię. Jestem zmarźlakiem i do tego się pocę chyba wiecej niż przeciętny kowalski. Do tej pory popełniałem błedy bo kupowałem wiecej ciuchów ale za to gorszej jakości. W tym roku wymieniłem niemal całą odzież i to był strzał w dziesiątkę. A wiec jadąc od góry: 1. Głowa zamiast kominiarki poszedłem w czapkę i buff. Mają wiecej zastosowań i można je lepiej dobrać do pogody. Czapka i buff Brubecka. Przy czym buff ten grubszy. 2. Korpus. w temp +10 +13 - koszulka brubeck dry krótki rękawek + bluza Endura MT500 w temp +8 +10 koszulka brubeck thermo + bluza endura mt500 w temp +5 +8 koszulka brubeck dry + kurta endura windchill 2 w temp -5 +5 koszulka brubeck thermo + kurtka windchil 2 jak jest zła pogoda to zamiast kurtki windchill zakładam kurtkę endura singletrack I 3. Spodnie w temp +5 do +12 - długie spodnie Rogelli Stealth - średnio ocieplane (bardzo dobra wkładka i plecy z siateczki a nie meszek - mniej się pocą plecy) mysle ze te spodnie dadzą radę do zera stopni ale nie testowałem 4. Stopy buty spd i 2 pary skarpet Rogelli thermoaktywne + ciepłe Force
  10. kupiłem windchill 2 miesiąc temu i rzeczywiśćie jest rewelacyjna
  11. Witam co założyć w zimę pod kurtkę zimową brubeck thermo czy active wool? Czy thermo nie jest za grube na żwawe wyjazdy po 40-50km? Mam serię dry i na lato/wiosnę jest super.
  12. Witam Potrzebuję kurtki zimowej. Nie potrzebuję kurtki przeciwdeszczowej bo mam Endurę Singletrack , pod którą założę termoaktywną koszulkę bluzę mt500 i wiem ze w takim zestawie mogę smigać w śnieg i deszcz. Zastanawiam się nad kurtką Endura Windchill 2019 lub 2020. Czy ktoś używa? Jakie są Wasze opinie na jej temat? Kurtki dość mocno się od siebie różnią - 2019 ma membranę chroniącą przed wiatrem z przodu, a tył bez membrany. 2020 jest ogólnie grubsza i ma membranę na całości. 2020 jest znacznie cieplejsza i nieco gorzej oddycha, lecz jest to odczuwalne w wyższych temperaturach. Czy taki model z 2020 + termo koszulka brubeck ale ta cieplejsza starczą na temp -5 do +5?
  13. witam przeczytałem chyba cały internet jak się ubierać na porę jesień/zima i są tak sprzeczne opinie że zgłupiałem na maxa. A wiec, co polecacie na górę? Mam solidny budzet wiec celuję w rozwiązania pokroju Endury. Kupić kurtkę np. Singletrack? Czy raczej jakiś windstoper? Czy w zimie nie zmarznę w 2 warstwach (koszulka termo + windstopper)? Nie lepiej wtedy jednak 3 warstwy w tym jako trzecia własnie kurtka SingleTrack? Dzieki za podpowiedzi.
  14. polecam koszulki attiq - polska firma o dobrej jakości Ponieważ nie lubię obcisłych koszulek wybrałem produkty z serii active po 130zł. Polecam!
  15. poniżej 400zł to dobra cena za endurę, ale niestety jak jest dobra cena to nie ma rozmiaru "L"
  16. Kolego, kurtka nie jest krótka, rękawy w sam raz, spory kaptur do którego wejdzie kask (sprawdzone) . Endura 50% droższa ....
  17. kupiłem North Face FarSide Jacket. Wygląda dobrze
  18. sztormiak na rower???? z tą oddychalnością to wiem po prostu że nie da się tego pogodzić.... To nie pomogliście
  19. Witam Szukam kurtki przeciwdeszczowej która skutecznie ochroni od deszczu. Nie wiatrówka bo taką już mam. Oddychalność nie wazna. Co powiecie na Kross Rainy? Koniecznie z kapturem i kieszonką zapinaną. Co polecacie?
  20. kupiłem ostatnio koszulkę Attiq, jakość rewelacyjna. Odesłałem jednak bo trochę za mała. Teraz od nich zamawiam koszulkę, bluzę i spodenki. Polska firma z dobrą jakością.
  21. wymienią mi oponki na szersze i dadzą 10rat na 0%. Zastanawiam się jednak czy nie poczekać rok Za miesiąc mają być dostepne Kross Esker 6.0 i wtedy zadecyduję.
  22. dzis siedziałem na Treku Chekpoincie AL 4 w wersji 2019. Super to chyba to. cena 5700zł.
  23. Dziękuję. Kellys - super Fajna specka + ciekawy wygląd. Razem z Kross Esker 6.0 są u mnie na topie
  24. Witam Mam 185cm wzrostu i 83 kg wagi. Szukam roweru typu gravel, który przez rok bedzie służył do jazdy rekreacyjnej (80% asfalt, 20% szutry), ale musi być gotowy do wyjazdu w Europę (gównie alpy). Szukam coś do 5000zł: - opony szersze - przerzutka przód + tył - przełożenia do jazdy pod górę (czyli mniejszy blat z przodu i większy z tyłu - odpowiednie) - możliwość zamontowania bagażnika (otwory montażowe) - sztywne osie - tarczowe hydrauliczne - karbonowy widelec - brak suportu typu pressfit Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...