Maxxis FlyWeight 330
Przeznaczenie : nawierzchnia twarda/luźna na twardym/wyścigi XC
Bardzo lekkie opony przeznaczone do wyścigów XC, Opona FlyWeight została wykonana w technologii „Dual Compund” gdzie wewnętrzna warstwa gumy jest mieszanką 62a, a zewnętrzna 70a co znacząco wpływa na wagę. Niski bieżnik oraz doskonale wyprofilowane klocki w środkowej
części opony rewelacyjnie zmniejszają opory toczenia. Opona ta wymaga dobrej techniki jazdy.
Opona dwukierunkowa.
Rozmiar: 26x1.95”
TPI: 60
Stopka: kevlar
Materiał: 70a
Waga: ~330g
Cena: 99-119zł
70a: Charakteryzuje się wysoką elastycznością, wytrzymałością na zerwanie, małymi odkształceniami trwałymi przy ściskaniu oraz odpornością na oleje. Praca od -30 do +100 °C.
60 TPI: Wysokiej jakości kord używany w większości opon. Średnia grubość kordu, wysoka wytrzymałość ścian bocznych opony na uszkodzenia mechaniczne.
Opory toczenia : bardzo małe
Trzymanie boczne : Znikome
Wysokość opony w obręczy: 46mm
Grubość opony przy 3,5bara: 1.99”
Wys. bieżnika : 3,5mm
Min. ciśnienie: 2,5bara/35PSI
Max. ciśnienie: 4,5bara/65PSI
Po 500km bieżnik wygląda nadal tak samo jak przy kupnie(przy jeździe 50% szosa, 50% teren).
Na asflacie spisują się świetnie, żadnych oporów toczenia; na szutrach i duktach leśnych też bez większych oporów. Większe kamienie jednak to nie ich żywioł, często osuwają się z nich i traci się kontrolę jazdy. Średnie błoto im nie straszne, przy głębszym tylne koło zaczyna pływać i buksować.
Z błota nie oczyszczają zbyt szybko, ale też nie rzucają nim w twarz. Nierzadko na piachu sypią na prawo i lewo. Bardzo dobrze i lekko przyśpieszają. Raz złapałem snake`a na zjeździe, ale winą było za mało powietrza w przednim kole.
Początkowo miałem Continental Survival Pro 2.3; przesiadłem sie na Maxxisy i szczególnie nie odczuwa sie różnicy między przyczepnością (poza głębokim błotem) za to dużo na plus wyszedłem na wadze i masakrycznie na oporach toczenia Tyle tylko, że wyglądaja bardziej jak slicki