Skocz do zawartości

fw66

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    804
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez fw66

  1. Jak najbardziej można zagotować płyn w hamulcach rowerowych. Mam 80kg, małe ażurowe tarcze oraz spiekane klocki, i DOT na stromych zjazdach pare razy zawrzał. Wtedy czekasz kilka minut aż ostygnie i jedziesz dalej.
  2. Hamulce mogą być szczelne. Bardziej chodzi o to, że nie tak łatwo jest je idealnie odpowietrzyć. Nawet jeśli wydaje się że to zrobimy, to minimalna ilość powietrza może zostać. Producenci tak projektują klamki, aby to powietrze zbierało się pod membraną i nie przeszkadzało w normalnym użytkowaniu. Dopiero kiedy chcemy jeździć po suficie, to okazuje się że hamulce jednak nie były idealnie odpowietrzone.
  3. Ten piękny rysunek z painta który Ktoś tu wcześniej wrzucił powinien zakończyć dyskusję
  4. U Was tak jest, bo prawdopodobnie w rowerach macie hamulce rowerowe. Niektórzy tutaj najwidoczniej uzywają samochodowych.
  5. Te schematy nie pochodzą od hamulca rowerowego. Zakładam, że nie masz u siebie zbiorniczka wyrównawczego z odkręcanym korkiem do uzupełniania płynu jak w aucie. Rowerem z idealnie odpowietrzonym układem możesz jeździć po suficie i będzie hamował normalnie
  6. No właśnie ciężko się to czyta. Proponuje najpierw poszukać w internecie jak dzialają hamulce. To całkiem prosty układ z elastyczną membraną. sram hydraulic brakes
  7. Powietrze wchodzi do układu żeby zrekompensować zużyte klocki Układ otwarty lub zamkniety nie oznacza, że zaciąga powietrze lub nie Co wy wypisujecie. Hamulec musi być szczelny bez żadnego powietrza - podstawy mechaniki. Jeśli jest idealnie odpowietrzony, wtedy nie ma znaczenia w jakiej pozycji jest używany - będzie działał tak samo. Jednak... ponieważ trudno jest go idealnie odpowietrzyć, to jest tak zaprojektowany żeby ewentualne powietrze zbierało się na na górze zbiorniczka wyrównawczego i nie przeszkadzało w użytkowaniu póki rower jest w naturalnej pozycji.
  8. Tarcze opisane "resin only" nie nadają się do metalików. One nie są hartowane i na długich zjazdach takie połączenie może być wręcz niebezpieczne. Ale do jeżdżenia wkoło warszawy nie ma to znaczenia :>) Tylko zakładanie takich klocków w taki "teren" nie ma sensu. Wcale nie będą mocniejsze. Jeśli żywiczne sprawiają kłopoty, to ewentualnie spróbować półmetaliki.
  9. fw66

    [hamulce] 2 czy 4 tłoczki ?

    Ja czekam aż ktoś na forum wreszcie kupi Trickstuff'y i potwierdzi czy rzeczywiscie są takie jak piszą. Ile można w kółko wałkować shimano, magury i reszte - nudy
  10. fw66

    [hamulce] 2 czy 4 tłoczki ?

    Za 1000zł to na pewno mocy nie braknie. MT7 mają jej chyba najwięcej.
  11. fw66

    [Zębatka przdnia] 44T

    Moja rama jest sprzed paru lat. Kiedyś, kiedyś takie korby się montowało fabrycznie. 29" to była rzadkość, telefony miały 4" ... ale ja już stary jestem
  12. fw66

    [Zębatka przdnia] 44T

    Wszystko zalezy gdzie się jeździ. Też na 29" mam 44/32/22 i kiedy spędzam urlop w karkonoszach i izerskich to ta patelnia się przydaje. Odległość od widełek to jakieś 3-4mm.
  13. fw66

    [rama] Accent Peak29

    Kiedy pare lat temu składałem rower, miałem do wyboru Peak'a i Author'a. Miały bardzo podobną specyfikacje. Ostatecznie wybrałem drugą bo bardziej pasował mi kolor :>) Przez te kilka sezonów jestem z niej 100% zadowolony. Później pare razy miałem okazje przejechać się Peakiem i miałem wrażenie że moja jest minimalnie sztywniejsza. Ale to były już starsze modele. Co ciekawe Author z powrotem wstawia dodatkowe wzmocnienie w tylnym trójkącie przy mocowaniu hamulca. Mój rocznik to ma, później były bez, a teraz widzę że wróciło. Widocznie przy tych lekkich cieniowanych profilach coś tam zawsze daje. Z ciekawości przejrzałem oferty na allegro i oprócz tych 2 w podobnych cenach trafiają się Force, Kellys, Cube.
  14. Chodzi o to, że takie tarcze nie są odporne na wysokie temp. Ale przy twojej jeździe raczej to nie problem. Póki co to zdaje sie, że na tym rowerze jeszcze nawet nie siedziałeś. Pojeździj troche na fabrycznych. Będą "za słabe" to włożysz metaliczne. Byle ich nie katować na zjazdach ;>)
  15. Zgadza się. Wszystko zależy od tego, gdzie i jak będziesz jeździł. I pamiętać, że te niskie tarcze nie są hartowane. Dlatego mają ostrzeżenie o dozwolonych okładzinach.
  16. Niemcy jak już się do czegoś biorą, to na poważnie. Test w magazynie Enduro. Behind the scenes. Tak powinny wyglądać wszystkie testy sprzętu.
  17. fw66

    [XT M785] Twardnieje klamka

    Chcecie powiedzieć, że w zapowietrzonym xt klamka zamiast mięknąć ... twardnieje? Czy to w ogóle mozliwe. Raczej problem z membraną wyrównawczą, lub za dużo płynu w układzie.
  18. Kolega ma racje. Jesli nie smigasz po górach ani w wyścigach to zakładanie metalików nie ma sensu. Jeśli półmetaliki nie działają, to przyczyny szukaj w samych hamulcach.
  19. W specyfikacji jest informacja, że siedzą tam klocki ceramiczne. Teoretycznie lepszych nie ma.
  20. Spróbowałbym jeszcze poluzować śrubkę trzymającą linkę z pokrętle. Może linka jest złapana za krótko i nie obraca się do końca.
  21. Są 2 rodzaje sprawnych rowerzystów: tacy którzy jeżdżą(będą jeździć) na e-bikach oraz tacy którzy na nich nie jeżdżą(nie będą jeździć). Nie rozumiem jaki problem mają jedni z drugimi.
  22. Kiedyś miałem jakiś tani RST. Żeby lepiej chodził zalałem go olejem. Oczywiście uszczelki nie były do tego przystosowane i golenie zawsze były wilgotne. Więc założyłem neoprenowe osłony które sprawdziły się całkiem dobrze. I wyglądały lepiej niż gumowe harmonijki.
  23. Zanim zaczniesz coś wyrzucać i kupować, spróbuj nałożyć smar miedziowy pod klocki. Zwykle pomaga.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...