Skocz do zawartości

Paviarotti

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 107
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Paviarotti

  1. Nie było mnie tutaj ponad 2 lata i odświeżam troszkę temat. Radon większych zmian nie przeszedł, w sumie niewiele jeździł (głównie szosa), a w tym roku to już przebieg symboliczny. Niestety niedługo chyba trzeba będzie pożegnać Radona, nachodzi czas na nowy projekt! będzie atak na wysokie 9kg. Czy się uda to nie wiem, na pewno będzie niskie 10kg. Najlżejsze graty przejdą z Radona (pewnie Tune, zaciski kół, mostek, rogi), a reszta... tajemnica.
  2. Chyba muszę przetestować coś nowego, bo właśnie kończy mi się duża butelka Pedrosa Road Rage. Patrząc po allegro widzę, że sporo osób bierze Rohloffa - chyba też sprawdzę, bo już od długiego czasu czytam pochwały na temat tego smaru. Wie ktoś jak sprawuje się Pedros Chainj/Liquid X i Go!? o ile Syn Lube, Road Rage, Extra Dry i Ice Wax testowałem to tych nowych jeszcze nie.
  3. Bomber siedzi, chociaż wiem, że wypadałoby go zmienić. I ze względu na wagę i ze względu na pracę (ale to już moja zasługa braku wymiany oleju i uszczelek przez kilka sezonów, mimo to śmiga ok). Przez ten czas wiele się nie zmieniło, tylko: -dętka na przód Schwalbe Light XX - 99,2 g -licznik Sigma BC1606L (już powinien być w specyfikacji wcześniej) - 41,5 g I chyba tyle teraz chyba nie ma co zmieniać, jakieś większe zmiany pewnie koło lipca w przyszłym roku jak dojadę napęd. Wtedy pewnie przejdę na napęd 9speed i spooro oj sporo zrzucę na wszystkim pójdą do wymiany manetki, kaseta, obydwie przerzutki, korba. Niedługo pewnie też trzeba będzie zmienić opony, chyba, że zajadę je na śmierć EDIT: No i wkładki XTRowskie do Avidów na przód.
  4. Kiedyś przy okazji wymiany części śrubek na alu udało mi się trochę odchudzić Avidy. Dobrałem dobry rozmiar gwintu, ale łebek od śruby był większy od tej zamontowanej seryjnie i trzeba było zjechać trochę materiału szlifierką. Wagi katalogowej nie pamiętam, ale finałowo wyszło 147,7g
  5. Też wierciłem świeżo zaplecioną dobierz sobie dobre wiertło (nie pamiętam jaki ja miałem dokładnie rozmiar, lepiej na początek dać za mało niż żeby potem wentyl latał z luzem ) i na wolnych obrotach możesz z ręki spokojnie wiercić.
  6. tomekvolvo240 -> jakoś nie mam zaufania do smaru w sprayu (tutaj chodzi o łańcuch), ale do czego innego może być ok. Trzeba wypróbować żeby dowiedzieć się rocha18 -> WD40 nie nadaje się do łańcucha, do czyszczenia może tak.
  7. To, że nie będziesz musiał awaryjnie ewakuować się z crossa nie oznacza, że nie przyda się trochę luzu między górną górą a delikatnym elementem ciała Jeśli byłby jakiś rozmiar pośredni czyli 19/17 cali to takie brałbym. Wiadomo, że rama musi być trochę większa niż górski odpowiednik ale nie zostawić nic luzu to ryzyko w końcu w mieście czyhają krawężniki, w polach jakieś kocie łby i inne atrakcje Co prawda nie znam się dobrze na takich rowerach ale tak mi się wydaje.
  8. Jeśli nie masz nic przestrzeni to absolutnie jej nie kupuj. Weź mniejszą. Pomyśl sobie teraz co byłoby gdybyś zeskoczył na podjeździe z siodła przy tej 50? ja nie chcę wiedzieć ^^ Trzeba zostawiać sobie trochę zapasu od góry, szczególnie w jeździe terenowej jest od odczuwalne i dużo luzu jest pożądane.
  9. Rozmiar 19 ewentualnie 19,5. 21,5 może być za duża. Tylko musisz liczyć się z tym, że przy mniejszej ramie długość sztycy może balansować na skraju 350 a 400 mm, chociaż 350 mm prawie do końca wysunięta powinna wystarczyć.
  10. Na mniejszej zawsze wygodniej robi się tricki. Musisz wybrać czy chcesz ramę "sprytniejszą" i (wydaje mi się tak samo jak Tobie, wnioskuję to po długości rur) wytrzymalszą czy taką która zapewni bardziej komfortowe dojazdy na miejscówki (rama "16" + sztyca 350 mm i będzie można w miarę komfortowo dojeżdżać). Ciężki orzech do zgryzienia, na dirt wolałbym chyba mniejszą i taką brałbym, najwyżej zamęczysz się na dojazdach (co i tak bywa męczące przy takim rowerze ).
  11. Obawiałbym się brać 18. Sporo zależy od długości nóg ale myślę, że przy tym wzroście (taki jak mój) 19 będzie minimum, 19,5-20 akurat. Jeśli więcej tego dirtu to mniejszą, jeśli więcej zwykłej jazdy to większą.
  12. Do zmian zapomniałem dodać też dętkę Maxxis Ultralight 106,3 g (do tych cieńszych opon). A teraz jeżdżę na slickach lżejszych od IRC ale niech pozostaną opony MTB w specyfikacji
  13. Pewnie tak wypadło akurat, bo w miarę tanio wylicytowałem komplet RF. Tylko, że potem musiałem dokupić małą Shimano za cenę połowy pozostałych tarcz
  14. Zrzucone kilka g: -zaciski zmienione na Dartmoor Bolt-on czerwone przód/tył - 31/36,2 g -wykręcona jedna niepotrzebna śrubka ze SRAMa X-9 - zysk 2 g (waga przerzutki 217,5 g) Waga z licznikiem, koszykiem i neoprenem = 10710,6 g Waga bez tego powyżej = 10710,6 g-70,9-24,4-42,9 = 10572,4 g Proszę o poprawkę w rankingu i tytule. Raczej szybko nie szykuję zmian.
  15. Ta rama będzie za duża na osobę, która ma 180 cm wzrostu.
  16. Długość rury podsiodłowej 20-20,5" bardziej sportowo i 21" troszkę mniej sportowo.
  17. Jeśli chodzi o miasto to tylko 14" będzie łatwiej z wszelakimi trickami. W terenie czy to 14 czy 16 i tak nic nie zdziałasz więc bierz najmniejszy. Ja przy 186 cm miałem 14" i była gucio. Jeśli chodzi o stary model tej ramy to polecam, wytrzymywała dużo katuszy.
  18. Absolutna bzdura. Ja mam 186 cm i 20" Radona jest idealne a dla niektórych mogłoby być nawet za małe. Sztyca 400 mm wysunięta dużo, zostaje 2,5 cm do końca. A przecież nie każdy lubi jeździć z tak "wywaloną" sztycą. Rulez - no ja wiem ale na mój 120 mm większość osób patrzy się dziwnie mówiąc, ze długi bardzo
  19. No niby tak, ale można sporo zyskać na długość wybierając dłuższy mostek np. zamiast 90 to 120 mm i sztycę która też wydłuży o jakiś 1 cm.
  20. 20,5" będzie idealne jeśli chodzi o długość rury podsiodłowej. Długośc górnej rury - tutaj nie wiem, zawsze można regulować sztycą z seatbackiem i mostkiem.
  21. Stan sprzętu na dzień dzisiejszy: Sorki, że taka brzydka fotka, światło do niczego i w ogóle ale coś nie chce mi się robić zdjęć rowerowi. Mam zdecydowanie piękniejszy obiekt do fotografowania
  22. Osiem rzędów jest ok co prawda wybór trochę ograniczony ale zawsze. Kasetę możesz dać XT, łańcuchy jeśli zależy Ci na masie to chyba SRAM. Miałem przedtem i był lekki a teraz mam Wippermanna i jest ciężej. I rama (jeśli 20") to waga 1567 g z hakiem i pivotami.
  23. Wydaje mi się, że 22,5 cala powinno być jak najbardziej ok, więcej nie.
  24. Zmiany: -tarcze 32T i 44T alu Race Face - 42/79 g -tarcza 22T Shimano XTR alu - 22,4 g -kaseta Shimano Deore XT CS-M737 11-28T - 258,6 g -łańcuchy Wippermann Connex 804/808 - 293,8 g -kółka przerzutki SRAM X.0 - 29,4 g -śrubki alu do korby KCNC i A2Z, komplet na całą korbę - 12,3 g KONCOWA WAGA 10772,1 g Jeszcze coś tam zmienię niedługo, fotki wrzucę potem.
  25. ładnie ładnie, waga spada coraz bardziej Jak pojeździsz trochę to podziel się wrażeniami z używania bidonu (on jest na te inne wymiarowo bidony bodajże, dlatego sprzedałem go jak miałem). O Speed Kingach też możesz napisać kilka słów bo ciekawy jestem jak się sprawują
×
×
  • Dodaj nową pozycję...