-
Liczba zawartości
559 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Ostatnia wygrana muzycom w dniu 28 Maja 2013
Użytkownicy przyznają muzycom punkty reputacji!
Metody kontaktu
-
Strona www
http://specom.pl
Dodatkowe informacje
-
Imię
Łukasz
-
Skąd
Wocław
Osiągnięcia użytkownika muzycom
-
Mam długie nogi, krótki tułów i długie ręce. Generalnie wszystkie rowery sztyca 400 mm. Natomiast nawet w XL wysuniecie sztycy u mnie w Oizie to ponad 30 cm. Takie teraz ramy ramy robią. Paradoksalnie przez krótki tułów, jeszcze krótsze ramy mi pasują. Na szosie i gravelu śmigam na 56. Pomęczyłem Oiza z zeszłego roku na ścieżkach i typowym MTB. (skok tyłu 100 mm) Mega uniwersalny rower. Zanim się jednak na cokolwiek zdecyduje chciałbym jeszcze spróbować innych rowerów. Poza Specem Epic EVO i Sparkiem jest jakaś godna konkurencja?
-
Po czym wnosisz, że za mała jest?
-
Byłem dziś w Częstochowie i miałem okazje przetestować Oiza. Mają u dystrybutora sporo testówek o czym nie wiedziałem. Jak dla mnie bajka, ale czuje niedosyt bo mało odcinków było pod ten sprzęt. Jedyne co mnie wkurza to nisko zawieszony suport. W ciężkim terenie łatwo zahaczyć. Generalnie to nie wiem gdzie ja się uchowałem bez fulla. Chyba dlatego, zę wyniosłem się wiele lat temu na szosę Jutro w Świeradowie biorę zeszłoroczny model i zobaczę co ten rower rzeczywiście potrafi.
-
To może coś podpowiecie z osprzętem? Do wyboru mam: M11 AXS za 24k (hample XT) vs m PRO na XT z tylną przerzutką XTR za 27k. Minus taki, że M11 nie ma kół karbonowych. Mam zagwozdkę 😕 Iść w elektrykę kosztem kół, czy zostać przy XT?
-
muzycom obserwuje zawartość → [2023] Orbea Oiz
-
Jakieś wieści w sprawie jakości? TheJW dostałeś w końcu rower? Mocno sie zastanawiam nad Oizem, ale mnie trochę zniechęciła taka opinia. We Wrocławiu chyba nie ma w ogóle tegorocznych modeli. Może od razu coś podpowiecie z rozmiarem 186 cm 90 długość nogi. Wypadłem trochę z obiegu w MTB bo ostatnie lata spędziłem na szosie. Jak się mają obecne trendy? L czy pchać sie w XL? Na szosie i gravelu śmigam na 56 ze sztycą 400 mm.
-
Mam taką do sprzedania. Jak cos PW poproszę.
-
[gravel] Cube Nuroad - między rozmiarami ram
muzycom odpowiedział MonsieurFop → na temat → Gravel/Przełajówki
Ja mam 186 cm nogę 90 cm i wybrałem M. 56 cm przy reach 390 dla mnie idealne. Nie uważam ze pozycja jest jakaś mega agresywna. 100 w terenie czysta przyjemność. Jak coś mogę zasugerować to bierz 53. -
Długa ta rama nawet w rozmiarze L. (415) Do tego bardzo wysoka. Nie wiem czy chciałbym mieć stac 663 a taki jest w XL. Ja bym brał mniejszą, ale to też kwestia gustu.
-
Poczekałem cierpliwie, aż dziewczyny zaczną dobrze same siadać. Mi się jednak nie spieszyło Jeśli chodzi o nosidełka to postanowiliśmy z zoną że dzieciaki musza mieć na początku płaską podłogę. Dodatkowo jak się nasze urodziły to były malutkie. Nadal nie widzę noworodka w tym hamaczku. Mogę już napisać też trochę o kole do Joggingu. Generalnie jest to bardzo proste rozwiązanie: Aluminiowe widełki tworzą miejsce do zamontowania koła. Największa zaleta tego zestawu jak i chyba ogólnie Chariota jest system montażu. Cts działa na zasadzie klik, klik. Potem jeszcze tylko koło na szybko zamykacz i gotowe. Zdemontowawane elementy zestawu da się przypiąć do wózka. Na widełki są specjalne uchwyty. Koło mocujemy na tylnej torbie na rzepy. Wykonanie: Nie ma do czego się przyczepić wszystko jak w porządnym rowerze włącznie z kołem. Z uwagi na niewielkie przebiegi nawet nie interesowałem się piastą. Do czego używamy: Zestaw jest nominalnie do biegania. Generalnie ja nie lubię biegać J Jeśli gram w jakąś grę zespołową to ok. Natomiast sam z siebie biegam z oporami. Bywam jednak do tego zmuszany, bo dzieci bardzo to lubią i mnie poganiają J. Wózek prowadzi się pewnie. Nie stawia dużych oporów, a raz rozpędzony trzyma ładnie prędkość. Podczas biegu lepiej się skręca. Jedną z wat jest mniejsza manewrowość niż zestawu wózek, gdzie dwa koła mamy skrętne. Wszystkie manewry trzeba planować ze sporym wyprzedzeniem, a jak jest wąsko to, długość zestawu i waga dzieci nie pomaga. Ja w porywach ważę 90 kilo. Dzieciaki po 15 + wózek zapakowany kolejne 15. Czuć ten ciężar jak się człowiek rozpędzi i chce szybko wyhamować. Osobom lekkim przyda się na pewno dokupowany osobno hamulec. Zestaw w akcji: Film niestety nie mój. Łazikowanie w terenie. Wcześniej napisałem , że największym plusem zestawu jest mocowanie CST. Zapomniałem o ciśnieniu w przednim kole J Najczęściej używamy koła do poruszania się w terenie gdzie zestaw wózek średnio się sprawdza. Spacery do lasu, polnymi drogami nie stanowią większego problemu. Wózek pokonuje przeszkody terenowe niczym auto terenowe. Jedyny problem to mały prześwit ziemia – podłoga. Z niższym ciśnieniem dało się z maluchami jechać po plaży w grząskim piasku. Ciężko było bo koła się zapadały, ale się dało co niezwykle ułatwiało życie, bo oczywiści oprócz wózka mieliśmy ze sobą całą masę dziecięcego ekwipunku. Ścieżki po nadmorskich wydmach pokonywało się bez problemu. Przednie koło świetnie amortyzuje nierówności terenu. Nisko osadzony środek ciężkości pozawala pokonywać nawet spore przewyższenia i przechyły boczne. Jest to tez dobre rozwiązanie zimą, bo wiadomo jak wyglądają nasze chodniki. Zestaw mogę polecić. Plusy: Amortyzacja System bez narzędziowego mocowania Mocowanie zestawu w trakcie używania innych zestawów cts Minusy: Cena Mała skrętność Aby dobrze ustawić koło trzeba mieć nieco wprawy. PS Zastanawiam się poważnie nad zestawem narty. Używał ktoś z Was może? Z chęcią bym usłyszał opinię przed zakupem.
-
Pomogła nagroda. Sprawa zgłoszona na policję, trwa postępowanie więc nie będę podawał na razie więcej szczegółów.
-
Chciałbym poinformować, że rower się znalazł Upór i determinacja popłaca.
-
Witam! Koledze skradziono rower. Za pomoc w znalezieniu roweru i ujęciu sprawcy nagroda 1000 zł! Proszę o zwrócenie uwagi w sieci na sprzedawców oferujących następujace części: - rama z włókna węglowego Jensen XC1 r.18, - hamulce hydrauliczne Hope Mono Mini PRO (klamki z włókna węglowego) w komplecie z pływającymi tarczami, w kolorze ciemno-zielono- niebieskim. - amortyzator Rock Shox Reba Team w kolorze czarnym model 2008 - koła Mavic 717 Disc na piastach Soul Kozak (przód) American classic (tył), cieniowanych szprychach Revolution i oponach Shwalbe Nobby Nic. Koła po konwersji w tubeless - sztyca Thomson Elite - napęd: korba SLX, przerzutka przód Shimano XTR, przerzutka tył Sram X9, gripshifty Sram X0 - czerwone dodatki: pancerze przewodów, śrubki, zacisk sztycy, zaciski kół. Link do zdjęć: https://plus.google.com/photos/111494733354450358410/albums/5734924821605331729 Pozdrawiam!
-
Witam! Znowu znalazłem trochę czasu. Tym razem pod lupę wezmę hamak dla niemowlaka, a właściwie dwa J Wedle instrukcji hamak jest przeznaczony dla niemowląt i dzieci od ok. 0 do 12 miesięcy (w zależności od wielkości dziecka). Ja jednak moich maluchów nie woził bym w nim od urodzenia. Moim zdaniem nosidełka sprawdzają się w wypadku noworodków dużo lepiej. Hamaczków używałem mniej więcej od 6 miesiąca do czasu, kiedy dziewczyny zaczęły siadać. Plusem na pewno jest bardzo dopracowany sposób mocowania hamaczka w wózku, oraz zapięcie pasów dziecka.. Pozycja jest wygodna. Dzieci lubią jeździć w hamaczkach, bo widzą sporo więcej niż w płaskiej spacerówce. Hamak rzeczywiście amortyzuje nieco wstrząsy. Jakość materiałów jak zwykle bardzo dobra. Bałem się nieco o ilość miejsca przy zamocowaniu dwóch hamaczków, ale były to bezpodstawne obawy, co widać na zdjęciu poniżej. Jeśli macie starsze dziecko tez bez problemu się zmieści przyczepce. Hamak mocowany jest wyżej, tak wiec tylko w niewielkim stopniu ogranicza miejsce dla drugiego dziecka. Hamaczków, nie używałem zbyt długo, ale sprzedałem je bez najmniejszego problemu i nie nosiły raczej śladów użytkowania. Plusy: - mocowanie - pozycja dziecka - materiały Minusy: - krótki okres użytkowania - ograniczona możliwość używania daszka przeciwsłonecznego
-
Minęło pół prawie roku Sporo mi się w życiu pozmieniało z bliźniakami. Mam chwile to napiszę kolejną część testu. Na pierwszy ogień pójdą „Nosidła dla niemowląt” czyli baby bivi. Produkt przeznaczony dla niemowląt od ok. 0 do 4 miesiąca życia (w zależności od wielkości dziecka). Gondole, wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Zamki, szwy, uchwyty mocujące, wyściółka. Nie ma się do czego przyczepić. W środku jest specjalne wypełnienie, które sprawia, że dzieciom jest cieplej i bardziej miękko. Przeznaczona dla Dzieci od 3 do 8 kg. Jednak moje córki ważąc koło 6 kg już się w nich nie mieszczą. Są długie po tatusiu Nosidełka mają ten plus, ze można je w każdej chwili wypiąć. Często wracałem ze spaceru z jednym dzieckiem. Drugie zostawało w wózku. Malucha można wyjąć, nakarmić, uspokoić, czy zanieść śpiące do domu. Z minusów, to przede wszystkim sposób mocowania, a właściwie to, ze trzeba podkładać kocyki, aby nosidełka leżały prosto. W sumie nie jest to problem, bo raz podłożony koc zwinięty w rulon załatwia sprawę, ale należy wspomnieć. Z przypinaniem i odpinaniem nie ma problemów. Druga sprawa to to, że dzieci mi szybko z nich wyrosły. Ale niech rosną jak najszybciej. http://www.youtube.com/watch?v=Bx7gbv9TNVI
-
Jakiś czas temu, kiedy dowiedziałem się, że będę tatą stanąłem przed wyborem przyczepki rowerowej. Spędzam z żona sporo czasu na rowerze i chcieliśmy dalej jeździć wspólnie na wycieczki, po urodzeniu się dzieci. Pierwszy raz urządzenie tego typu zobaczyłem kilka lat temu w Czechach, kiedy byłem na nartach. Czech sobie z maleństwem najspokojniej biegał. Dziecko spało, w najlepsze. Sporo szukałem i padło na wózki kanadyjskiego Chariota, a dokładnie na model Cuguar 2. Generalnie w swojej klasie wszechstronności i cenowej konkurencji dla Chariota brak. Priorytetem była niska waga, funkcja wózka, wózka joggingowego i amortyzowane zawieszenie. Info o produkcie: http://www.dwaplusdwa.pl/chariot-cougar.php Opinie o wózku wszędzie doskonałe. (znajomi, ludzie jeżdżący z dziećmi na wyprawy rowerowe) Troszkę zniechęciła mnie cena, ale jak zobaczyłem ceny porządnych wózków (szczególnie dla bliźniaków), to stwierdziłem, że wolę trochę dołożyć i kupić wózek + przyczepkę w jednym. Co mi się podoba: - zestawy cst (wózek, jogging, Zestaw rower, trekking, nordic walking, narty) - duża torba na bagaż - indywidualnie regulowane amortyzatory piórowe - nisko zawieszony punkt ciężkości - 20-calowe jezdne koła szprychowe - wykonanie i przemyślenie elementów - materiały, z których jest wykonany wózek - bez narzędziowy montaż - waga: 11,9 kg wedle producenta - masa akcesoriów: od bagażnika po torby podróżne Co mi się nie podoba: - cena 2599.00 zł wersji podstawowej, do tego dochodzą akcesoria - wózek nie mieści mi się do bagażnika auta (jednak większość wózków bliźniaczych bez kompletnego demontażu nie wejdzie niestety) Niedawno byłem u dystrybutora, aby przymierzyć wehikuł do bagażnika, to pstryknąłem parę zdjęć „na żywo”. Podsumowanie: Wózek prezentuje się świetnie, dobrze się prowadzi i jest lekki. Jakość wykonania pierwsza klasa. (sporo ostatnio oglądałem wózków ) Jak będzie się sprawdzał się w użytkowaniu to się dopiero okaże, ale zdam relację.