Skocz do zawartości

[manetki]Dual Control


Autor

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie można skoro tak robisz.

A tak a propo dc: o jaki śmieszny myk.

Jednak wątpię w trwałość tego rozwiązania i sypnięcie się tego w trasie. Ciekawe jak to naprawiać ?

Mi sie to nie podoba, też wydaje mi sie liche i jest dla mnie niewygodne ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia i tyle, ale myśle ze taki mechanizm będzie dostawał luzów i zmiana biegów będzie niedokładna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie MIC'a, a nie sobie ze mnie jaja robicie :confused:. oczywiscie ze chodzilo 1,5 roku.

 

Odi: co do twojej teori na temat RF.. zadam ci pytanie: a STM-091 to co to bylo? klucz dzikich gesci odlatujacych na polnoc w smutny wrzesniowy poranek? czy manetka RF wprowadzona przez shimano w 1990 (czyli 16 lat temu ;))? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdże na DC xt i powiem że jeździ się bardzo fajnie,mimo tego że na początku wydawało mi się że patent shimano nie przejdzie, lecz zmieniłem zdanie. Co do przyzwyczajenia, nie piszcie tu że ktoś jeździł na czyimś rowerku i sie nie mógł przyzwyczaić, mi to zajęło 2 dni zanim w pełni opanowałem zmiane. DC są wygodne, na zakretach bądź w roznych sytuacjach można zmieniać biegi i hamować nie zdejmując palców z klamek. Polecam

 

P.S jeździłem na dc Lx i wydają mi się troszke mniej dopracowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DC LX nie wiem jak działąja wyzsze grupy ale polecam. Na poczatku zgłupiałem tym bardziej ze stary rower miałem na Sramie . Njalepsze ze DC jest mało popularne (zwyli rowerzysci bez zajawki hehe) i kogo spotkam to sie pyta jak to działą wtedy mam pole do popisu hehe w kazdym badz razie dobra opcja tam jest ze podczes hamowanie na zakrecie jzu manetka operuje. Podoba mi sie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też sie zastanawiam nad kupnem DC i mam kilka pytań i proszę o wyjaśnienia i sprostowania lezeli sie myle 030.gif

 

W DC gdy hamujesz i zrzucasz mnetką w dół na biegi lżejsze czyli łańcuch przeskakuje z tyłu na większe zębatki,tak?? A co leżeli jest przerzutka z odwrotną sprężyną, można stosować DC i czy nie bedzie na odwrót, że manetka w dół-cięższy bieg??

 

Wszystkie DC jakie widziałem, a może mało widzialem byly na 9 rzędową kasete, czy mozna takie DC uskuteczniać na ósemce z tyłu i nie bedzie z tym problemów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Dc XT od prawie trzech lat i przejechane 6 tysięcy km, fantastyczna sprawa. Płynne wrzucanie biegów wręcz zaskakuje, natomiast zrzuca sie biegi praktycznie małym palcem. Gdybym znowu przerabiali rower to właśnie to zostawiłbym sobie ze starych komponentów, albo kupił takie same manetki jeszcze raz. Myślę ze warto wydać na nie te w Konicu nie male pieniądze. Słyszałem ze przy XT można jednocześnie przezucic trzy biegi w Lx tylko dwa. Wiec wybór jest chyba jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...