Skocz do zawartości

[HandMade] Wyroby skórzane


smurv

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wcześniej pisałem i zapowiadałem chciałbym się podzielić i pokazać, co przez ostanie tygodnie powstaje u mnie na biurku.

 

Natchniony pewnym Australijczykiem postanowiłem ze i może ja spróbuje swoich sił i podłubie, co nie, co. Długie rysowanie wykreślanie drukowanie ciecie przymierzanie i kolejne poprawki w ACAD doprowadziły do powstania pierwszych wykroi. W miedzy czasie sporo czytałem o skórze, jej właściwościach, obróbce i samych narzędziach, których się uzbierała pokaźna skrzynia:). O ilości skóry już lepiej nie będę wspominać :D.

 

Siodła i całe to zamieszanie nie są częścią konkretnego projektu, a może i w sumie są: co robić w weekend by nie siedzieć przed kompem :P. A przede mną na półce kolejne 4 siodła do zrobienia....

 

Więc jeśli ktoś miałby ochotę na cos indywidualnego, chętnie pomogę :).

 

[do adminów, proszę o nie zamykanie tematu, mimo iż temat może wyglądać na zamknięty ja nadal chciałbym pokazywać efekty swojej pracy]

 

Dość gadania:

 

dsc00636sh.jpg

 

dsc00631x.jpg

 

dsc00638xa.jpg

 

dsc00643h.jpg

 

dsc00644tn.jpg

 

dsc00650ac.jpg

 

dsc00658bl.jpg

 

dsc00663zet.jpg

 

dsc00666g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko jest szyte ręcznie, specjalne nici igły... Ale nie chciał bym zdradzać za dużo bo mi nauka i szukanie informacji zajęło kilka miesięcy i nie oddam tego od tak na tacy ;)

 

No tak tak cena... Wszystko się zgadza i wiem ze w Polsce "handmade" ma małe racje bytu bo "po co mam płacić skoro moge zrobić sam"... Dla mnie osobiście jest to troche smutne, że tak się dzieje ale nic na to nie poradzimy chyba jeszcze.

 

Jeśli ktoś będzie poważnie myśleć o zrobieniu czegoś to czekam na poważne propozycje, a na pewno się dogadamy. A dla każdego kto mówi, że dużo niech się zastanowi ile chciałby zarobić za 10 godzin swojej pracy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze twoje siodło które zrobiłeś kilka miesięcy temu nie zachwycało.

Te teraz to rewelacja.

Czytamy że robisz to dla przyjemności ale jak wpadną za to "dwa grosze" to będzie spoko.

W ten sposób stwarzasz w nas taką myśl: świetne siodło chętnie bym takie przyjął, lub zrobił ze swojego, bo gość robi to dla frajdy i nie chce za to kokosów.

A potem piszesz że za set (siodło, chwyty, paski) chcesz podwójną wartość nowego siodła, czyli 500-600zł.

Cały czar znika :P

 

Gdybyś napisał że to szlachetne rękodzieło, jesteś jedyny w europie, takie siodło to kupa roboty, wiedzy, doświadczenia, sprzętu i siana. I że ktoś może mieć coś jedynego w swoim rodzaju, do tego z naturalnej skóry. To osoba przy sianku by się połakomiła.

 

Rozumiesz o co mi chodzi?

 

I uważam że zrobione przez Ciebie rollsy wyglądają świetnie, szczególnie brązowy. Pasowałby do mojego roweru w nowej odsłonie. I gdybym miał wybierać między nowym rollsem a twoim, to wziąłbym twojego, jakby były w podobnej cenie (dochodzi jeszcze kwestia masy, ale to już trudno :) ).

Z kolei customowy concor mi nie podchodzi. Jeżeli o mnie chodzi to na concorze musi być czarny meszek i tyle. Bez żadnych udziwnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Ciebie rozumiem w 100%, ale z drugiej strony popatrz na to tak. Czy 5-10 złoty za godzinę to jest dużo ? Policz sobie materiał, klamry do pasków, igły wycinaki i samo siodło, do tego +/- 30 godzin pracy, przy samym wykonaniu bo nie mowie tutaj o robieniu wykroi...

 

[edit] Tak 500-600 to dużo bo z reguły budżety na tym forum to max 800....

 

I mi po prostu żal było by to oddawać za 200,- bo na tym będę tracić... To jest trochę tak jak z teraz popularna biżuterią handmade, mało kto chce wydać na naszyjnik 300+ zrobiony z kawałka filcu... Dlatego właśnie nastawiam się na UE a nie Polskę mimo mojego patriotyzmu, bo właśnie za granica łatwiej znajdę osobę która będzie robić jakiś projekt od początku do końca na "customowych" rzeczach i ja będę miał przyjemność jej w tym pomoc....

 

 

To co pokazuje to raczej jest pokazanie mojego warsztatu i umiejetności, oraz tego co moge zrobić, niż konkretny projekt :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wiem że koszty są duże, ale przede wszystkim czas przy tym spędzony jest ogromny i żeby policzyć sobie nawet te 10zł za godzinę to wychodzi wielka kwota, a nie chce się robić dla kogoś za frajer. Doskonale to rozumiem.

To tak jak ja mam z polerowaniem. Wiem że to całkiem inna dziedzina i nie ma co porównywać. Ale robię to bardzo dobrze porównując moją robotę do innych, bo nikt nie ma nerwów siedzieć trzy dni z przerwami na sen i jedzenie, nad elementem. Pytało się mnie już kilka osób czy im czegoś nie wypoleruję. Spoko mogę wypolerować, ale czy dasz 300zł za samą polerkę korby? Nikomu nie proponuję nawet takiej kwoty bo by się tylko popukał w czoło.

Albo jak szyłem torbę -przez tydzień każda wolna minuta była spędzona przy maszynie, kartce i na podłodze -jak wszystko rozrysowywałem i mierzyłem. Dla siebie spoko, ale dla kogoś za 200zł bym tego nie zrobił, i tak samo ktoś by mi nie dał za samą robotę dwóch stów.

Twoje siodła to co innego bo to niespotykana sprawa i piękne wykonanie. Wierzę że poza granicami kraju znajdą się nabywcy i trzymam kciuki :)

Może nawiążesz stałą współpracę z którąś z firm specjalizujących się tworzeniem pięknych jedynych w swoim rodzaju rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smurv idealnie powiedział to mariano - robisz klimat zajawkowicza, piszesz o tym jak o pasji, sposobie spędzania wolnego czasu i o tych wspomnianych "paru groszach" a cena którą rzucasz - ogólnikowo - 600zł to kupa kasy, naprawde, dla mnie to masa pieniądzy... i nie tylko dla mnie jak widać.

 

może troche zmienic do tego podejscie - nie robic gotowych wyrobow - tylko w inny sposob - ktoś daje Ci siodło - ty robisz robote, bo jak sam mówisz "koszt nowego razy dwa" malo kto kupuje takie siodła nowe, bo juz one kosztuja mase kasy.... za to są tacy ktorzy za 150-200 - odnowili by w pięknym stylu swoje siodła - a może nie każdy chce super obszycie ktore zajmuje Ci 10 godzin - a lubi coś ładnego klasycznego i prostego. Będziesz robił tego wiecej - materiały wyjda Ci mniej, podskoczy Ci doswiadczenie - i może wcale nie trzeba bedzie brac takiej klasy żeby zarobic "dwa grosze"

 

Na UE nastawiac się można ale nie dlatgo że "takie sa polaczki" ale dlatego że nasze 600 to 1/3 niezłej pensji - a 150 Euro... wiadomo...

 

a szkoda, widzisz, mariano zawołaby za polerke korby 300zł - ja zrobilem to za 90zł - chociaz też miałem watpliwosci czy to sie opłaca - może nie - ale to jest zajawka - i fajnie wiedziec ze gdzies w polsce zachwycaja się twoją robotą. - i tu "wpadł grosz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wyszło na to, że się w końcu dogadaliśmy :D, jak to 3 dobrze napitych kumpli :P

 

cena kompletu z moim siodłem, paskami i cała resztą to podwójna cena nowego siodła

 

za zwykły "remont" z najprostszym gripem ze skóra pod dane zamówienie [czyli nie ta którą już leży u mnie na półce] to cena która bym chciał to właśnie ~200,-

 

i jestem na etapie, że pokazuje i będę Wam pokazywać opcje full wypas, ale jeśli ktoś potrzebuje czegoś prostszego ja naprawde jestem w stanie się dogadać ;) ot co

 

[edit] i nie łapcie mnie za słówka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaasko, trzy stówki zawołałbym za dokonanie cudu, tak jak tu pokazywałem w 1307 poście

[Ciekawe aukcje] allegro i ebay oraz sklepy internetowe II - Forum Rowerowe - doświadczenia, rowery, dyskusje sklepy rowerowe, giełda rowerowa - strona 66

za "zwykłą" polerkę korby "przeciętnie" porysowanej, na dziewięć dyszek też bym się połakomił :)

 

smurv szkoda że swojego rzemiosła nie pokazałeś kilka miesięcy wcześniej. Mógłbyś mi trochę zejść z ceny w zamian za zdjęcia do jakiegoś portfolio. Cały mój rower zapowiada się interesująco. Ciemno brązowa rama lo pro rychtarski z jasno brązowymi elementami. Odpowiednie zaprezentowanie towaru też jest w cenie :P

Ale już za późno, przez pół roku polowałem na odpowiednie elementy i już mam komplet: Nowe zamszowe brązowe siodło selle italia turbo, nowe brązowe skórzane paski christophe, brązową owijkę fizik imitującą skórę. Za wszystko dałem około 230zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez safian, 3 Kwietnia 2012 - Brak powodu
Ukryte przez safian, 3 Kwietnia 2012 - Brak powodu

bo ja wiem - za tą korbę wtedy wziałbym pewnie te 90zl tak samo, moja była chyba nawet ciut gorsza, pomijając że ogólnie jestem przeciwnikiem zbierania z elementów zbyt dużej ilosc materiału...

 

p4pb6678791.jpg

 

p4pb6678770.jpg

 

 

 

natomiast zgodze się - teraz za 90 średnio chciało by mi sie łapska moczyć - ALE JUZ NIE O TYM TEMAT! od polerki przyjacielu - :)

 

smurv - widzisz, ja uważam ze za 200 za sam materiał i robotę - to chyba juz chciałbym mini-cudu a nie najzwyklejszej opcji - w najwzyklejsze opcji to troche ocierasz sie o konkurencje z kumatymi tapicerami - którzy jak już się trafi - potrafią dobrze i dośc tanio - twoje to sztuka, ale na poczatku musisz to bardziej rozbujać, musi to trafic do wiekszej ilośc ludzików, muszą zobaczyc to na konkretnych maszynach, że jest kozak :)

 

założmy - daje ci ROLLSA - chce takie coś, jak dałeś to brazowe - moim zdaniem - kozak, i naprawde sztuka - ile?

i daje ci concora - i chce takie coś jak białe - ile?

 

 

trzymam kciuki, I na pewno BĘDE UWAŻNIE SLEDZIŁ :)

Odnośnik do komentarza

Brązowy Rolls to ~700 dziurek wielkości 1-3mm każda robiona osobno, przez każdą dziurkę przeszły dwie igły....

Paski do granatowego Rollsa to ponad 1000 dziurek i tak samo przez każdą praktycznie przeszły dwie igły....

 

Ja swoją cenę mniej więcej podałem,i jak ktoś będzie rzeczywiście chciał coś zrobić z moją pomocą to na pewno się dogadamy. Okej i dlatego ze uważasz to za sztukę to uważam, że nie tedy droga. Adaś przejrzyj sobie Nasz "ekshibicjonizm", to znajdziesz tam, a raczej będziesz próbował znaleźć projektów byle policzyć je na palcach jednej ręki. Ja pamiętam takich projektów max 3.

 

Moje zdjęcia wiszą też na fejsbuku... Ktoś mnie się zapytał o cenę, i "domyśla się" że za komplet "to coś pomiędzy 120-150", to ja tym bardziej jestem przekonany, że to nie miejsce ani czas by to tutaj promować. Co nie zmienia faktu, że bardzo bym chciał :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już piszemy - uważam ze potęznym Faux pas jest łączenie tego w sety - jak ktos chce - fajnie - ale bym np wolal sobie machnąc siodło z akcentem w kolorze jakim mam śrubki, owijkę wolę klasyczną szmacianke, a paski mam np power gripsy - a więc tylko siodło - i takich osob jest troche - w sensie mają ułozony granatowo biały rower, ze smakiem - nie wszystko na siłe granatowo-białe i uznały że siodło fajnie było by miec biale z granatowym akcentem - ale gripy i paski to juz bedzie przesyt- rozumiesz?

 

ja naprawde nie neguje tego że to kupa roboty - uwierz mi popolerowałem pare róznych gratów i ogólnie cięzki mozoł nie jest mi obcy.

 

nie chodzi mi o robienie tu o anty reklame ale - brązowy rolls jest dopasiony wizualnie a biały concor - prosty czysty w stylu i chodzi mi własnie o możliwośc najbardziej prawdopodobną - ktoś oddaje Ci swoje siodlo do spersonalizowania a więc

 

oddaje Ci rolsa - chce takie coś jak ten brązowy - same siodło - ile? około?

 

oddaje ci concora - chce takiego jak ten biały - same siodlo - ile? około?

 

 

 

daj link do fejsbuczka, polubie, udostępnie. - I KONIECZNIE DAWAJ TU SWOJE DZIEŁA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez safian, 3 Kwietnia 2012 - Brak powodu
Ukryte przez safian, 3 Kwietnia 2012 - Brak powodu

Adaśko znasz się na temacie polerki a mówisz że ta korba co Ty ją robiłeś była w gorszym stanie od mojej?

Twoja była tylko pokretowana i miała trochę rys których i tak nie zlikwidowałeś. Moja była poobijana i musiałem zebrać z wielu miejsc sporą część milimetra na całej powierzchni, wiesz ile to roboty? Też wolałbym nie zbierać tyle materiału, ale było to konieczne żeby uzyskać taki efekt.

Jest gładziutkie lustro.

 

I kto mówi o osłabianiu elementów? Ja zebrałem może z 1% przekroju ramienia, a Ty wycinasz dziury w ramie :P

 

Twoja korba... okej, odbija wszystko w koło ale jak się jej przyjrzeć to na całości masz pełno rys większych i mniejszych. Delikatna fuszerka. Już to pisałem kiedyś w temacie polerowania. A wyobraź sobie że swego czasu jarałem się twoimi wypolerowanymi elementami i ich zdjęcia zapoczątkowały moją "przygodę z polerką" :P

 

Jeszcze dodam że kolega z forum od którego kupiłem korbę napisał że jest wypolerowana. Wyobraźmy sobie jak musiała wyglądać wcześniej.

 

Przepraszam za zmianę tematu.

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez safian, 3 Kwietnia 2012 - Brak powodu
Ukryte przez safian, 3 Kwietnia 2012 - Brak powodu

ja ta polerke uzgodniłem z włascicielem, i sam uznałem że takie cos jest lepsze i bezpieczniejsze, korby uważam za delikatny temat, a ta korba - uwierz, też miała troche grubych sznyt - ja postawilem na nietknięty kształt a za to idealne lustro, a lustra u ciebie chyba troszke brakło chyba - wiadomo jak to z fotkami - ze nigdy nic nie wiadomo :)

 

kwestia podejscia - mam nadzieje że nie wątpisz że moge w tym temacie pokazać pazur : )

 

Czekamy na Smurva, będą z niego ludzie! :D

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez safian, 3 Kwietnia 2012 - Brak powodu
Ukryte przez safian, 3 Kwietnia 2012 - Brak powodu

Co Ty mówisz?!

Jak na porysowanej korbie może być idealne lustro?

Mówisz że u mnie chyba troszeczkę brakło lustra, przekonałbyś się gdybyś położył te dwie korby obok siebie.

Na Twoim zdjęciu jest dużo światła i koloru w koło, i ty i ja doskonale wiemy że to po to, żeby ukryć wady i zrobić jak największy szał, ja kiedyś też tak robiłem. Na moim zdjęciu korby leżą na białym wygiętym brystolu, po to żeby było widać ich powierzchnię. Nie ma tam co się odbijać, tylko białe tło, gdyby Twoją pracę tam położyć, byłoby mega chropowato.

 

Nie chcę się tu głupkowato kłócić na słowa. Wiem że robię lepiej i tyle. Chętnie bym podjął polerkową batelkę :):P

Odnośnik do komentarza

 

Adaś chyba się zupełnie nie zrozumieliśmy ;/... to są tylko przykłady i zawsze takie miałby być przejaskrawione bo sam wiem że nie potrzebny jest zawsze pełny set, to jest tylko pokazanie co mogę zrobić i jakich technik użyć, a to ze Rolls jest taki a nie inny to tylko kwestia przypadku, ot mam więcej ich na półce :Di tak sam Rolls, Concor czy Turbo mogą wyglądać analogicznie. A konkretnej ceny nigdy pewnie nie będzie a jeśli będzie to dopiero kiedy przerobie to co mam, i będę wiedzieć co ile dokładnie zajmuje a wykroje będą już w 100% dopasowane.

 

ps. zgłoście się nawzajem do moda żeby pousuwał ten offtop bo sam to zrobię, nie da się na to patrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie, sie nie zrozumielismy - bo cenowo ciągle podkładasz sety :D

 

w kazdym razie - sprzedaj te swoje sety, zarobisz troszke, wtedy wrócisz do tego tematu - spojrzysz może na moje sugestie przyjaźniejszym okiem - być może to co robisz zaczniesz robić bardziej dla idei i przyjemności - tak jak mówisz że jest teraz.

 

szkoda ze nie dajesz cen o ktore prosilem - to było by bardziej poglądowe. Masz cos jeszcze? wrzucaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiowi ciekł kran. Wezwał hudrulika.

Majster przyszedł, pogmerał chwilę, wyjął francuza i dokręcił jedną srubę.

Mówi do Jasia - należy się 100 zł.

Na to Jasiu - 100 zł za 2 minuty roboty i dokręcenie jednej śruby?

Hydraulik odrzekł - śrubę to ja ci Jasiu dokręciłem gratis... stówa należy się za to że wiedziałem którą mam dokręcić...

 

 

Tyle ode mnie w temacie dyskusji, o tym czy tanio, czy drogo.

 

A żeby nie było całkiem OT: piękna robota, żałuję że mnie nie stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...