Skocz do zawartości

[klocki] Anodowana obręcz + V-brake


mklos1

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w posiadaniu roweru Kross Trans Alp 2011. Producent przewidział anodowane obręcze (czernione nawet na powierzchniach ślizgowych). Producent zamontował jakieś standardowe klocki, które hamują tak sobie, a przy niskich temperaturach skuteczność jest niska. Zatem poszukuję klocków miękkich. Nie muszą wystarczyć na milion km. Jest coś godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm z tego co wiem zielone clarksy sa dedykowane do obreczy ceramicznych, więc raczej nie ten klimat.

Kumpel też miał w Krossie anodowane obręcze i po 1000 km nie ma po tej całej anodzie śladu ;) Okładziny Clarksa dla mnie tak, ale czerwone. Czarne są słabsze, a zielone zdecydowanie nie do zwykłej obręczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Clark's. Wolałbym tarcze, ale trochę zbyt kosztowne. Zarówno widelec jak i rama ma wsparcia do tarcz.

 

Kumpel też miał w Krossie anodowane obręcze i po 1000 km nie ma po tej całej anodzie śladu

 

1900 km i na anodowaniu ani draśnięcia nie widać, co świadczy o słabym tarciu. Poza tym w starym trekingu na nieanodowanych obręczach podkręcałem klocki średnio co 500 km. W tym dopiero raz a przejechane prawie 2000.

 

Okładziny Clarksa dla mnie tak, ale czerwone. Czarne są słabsze, a zielone zdecydowanie nie do zwykłej obręczy

 

Będę miał wszystkie 3 kolory, bo nie sprzedawali klocków z zielonymi okładzinami, więc musiałem kupić czerwone i czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się ostrzejszego hamowania, ale jest naprawdę nieźle w porównaniu z tym co było. Mogę polecić. Czytałem wątki, że ludzie mieli problemy z nimi, ale ja póki co nie mam żadnych. Mają tendencję delikatnego popiskiwania, gdy już praktycznie koła stoją w miejscu, ale dotrą się. Wydaje mi się, że zamknąłem temat kiepskiego hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...